Kara Çarşaf-Harika giysi

 

Sinirli Selim ve Silikon Hüsnü Çarşafla

Kara Çarşaf -Harika giysi

Sinirli Selim le Silikon Hüsnü aynı mahallenin kapı komşuları idi. Selim beye asabi mizaçlı olduğu için Sinirli Selim , Hüsnü beye de yumuşak ve saf huylu olduğu için mahalleliler Silikon Hüsnü lakabını yakıştırmışlardı. Selim beyin haşmetli evinin yanında Hüsnü beyin külüstür evi yer alırdı. Sinirli Selim bol gelirli olduğu için dar gelirli Silikon Hüsnü' yü işe giderken cafcaflı arabasına almaktan sadistçe büyük bir zevk alırdı. Çünki eskiden ikisi de fakir aile çocukları idi ve Hüsnü onun fakir kalan okul ve çocukluk arkadaşıydı.

Güneşli güzel bir pazar günüydü. Bu birbirinden hiç ayrılmayan iki arkadaş gazete almak için çarşıya giderken mecburen kahvenin önünden geçiyorlardı. Kahve müdavimleri kahvehane önü kaldırıma masa ve sandalye çıkarmış etrafı gözlüyorlardı. Her zaman olduğu gibi onları da "uzakta kara göründü " misali açılmış gözlerle izleyip fısıldaştılar.. Ateş sahasından çıkınca Sinirli Selim patladı:

Sinirli Selim : Hüsnü bu adamların her seferinde bu pis bakışları beni öldürüyor. Sanki hayatlarında hiç insan görmemişler.

Silikon Hüsnü: Başka işleri yok abi . Ona buna bakarak vakit savıyorlar.

Sinirli Selim: Senin söylediğin de laf mı? Benim neyime bakıyor bu dürzüler? Aklıma süper bir fikir geldi.

Silikon Hüsnü: Hayrola abi !

Sinirli Selim: Bundan sonra kahvenin önünden geçerken ikimiz de kara çarşaf giyeceğiz. Merak etme çarşafların parası benden.

Silikon Hüsnü sırıtır.

Sinirli Selim: Ciddi ol çünki ben ciddiyim. İslam milleti işte bu yapışkan bakışlı heriflerin gözlerinden sakınmak için hanımlarını çarşafa sokuyorlar. Şimdi kalın kafan anladı mı? Bence kara çarşaf harika bir giysi. Giyeni bu pis bakışlardan koruyor...Sevdim kara çarşafı! Demek çarşafsız kadın olsak geçerken gözleriyle her yanımızın çıplak röntgenini çıkaracaklar.Bakışları adamın ciğerine kadar işliyor.

Silikon Hüsnü: Peki abi seni gözlüklerinden tanırlarsa ne olacak?

Sinirli Selim: Yani bu heriflerin bakışlarından ömür boyu kurtulamayacak mıyım? Sinir ettin beni Hüsnü! Ben çarşaf giyeceğiz dediysem giyeceğiz demektir.

Silikon Hüsnü: Tamam abi sinirlenme sen ne dedin de ben yapmadım? Çarşafları giyeriz birer de yakışıklı fotoğraf çektiririz.

Akın Tekin

Sosyolog Çevreci Yazar

www.akintekin.comZiyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam29
Toplam Ziyaret62629
Romanlarımız
Kitaplarımızı isteyin imzalı olarak gönderelim.

Sahipsiz Gezegen Kargo hariç  bir kitap sadece 10 TL

İngilizce ve  almancayı zevk alarak öğrenmek isteyenlere:

Paket A-1 adet "Sahipsiz Gezegen "romanı artı onun  orijinal ingilizce yayını resimli 1 adet "Ownerles Planet" romanı Kargo hariç  bir kitap sadece 15 TL

Paket B 1 adet "Sahipsiz Gezegen" romanı artı onun  orijinal almanca yayını resimli  1 adet

"Der Herrenlose Planet" romanı ek de gönderilir.
Kargo hariç  bir kitap sadece 15 TL

Paket C

Sadece  Türkçe roman"Sahipsiz Gezegen"

 Kargo hariç  bir kitap sadece 10 TL

 

 

 

Üyelik Girişi
Saat
Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
14° 21° 8°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.64415.6667
Euro6.49936.5254