Sarkozy ye öğretelim!

Avrupalılar çevre temizliğine önem veriyorlar. Gölleri ırmakları ormanları pırıl pırıl temiz. Almanya da ormana çöp dökseniz gelen polis attıklarınızın ipuçları ile sizi bulur ve adresinize ağır bir para cezası gönderir. Ama Avrupalılar çıkış kapısı temizliğini hala bilmiyorlar, kağıtla taharet yapıyorlar. Biz Türkler de çevre temizliği bilmiyoruz , denizler , göller ırmaklar ormanlar çöp , poşet dolu ama çıkış kapısı temizliğine önem veriyor suyla taharet yapıyoruz. Bir halıyı kuru mu temizleseniz temiz olur suyla mı ? Bu demek oluyor ki Avrupalılardan bu konuda üstünüz. Ah bir de şu çevre temizliğine önem versek onları sollayıp geçeceğiz!

Sarkozy Türkiye ye işte öyle geldi! Başbakanımız sözünü hiç esirgemiyor ya, ona da bir "one minute" çekip " Bizi bu halinle mi Avrupa Birliğine almıyorsun" deseydi ya! Başbakanımız güzel bir fırsat kaçırdı! Ben haber izlerken her an işte bunu diyecek diye boşuna bekledim!

Obama yarı müslüman onu bilemem ama Sarkozy ye -bizi Avrupa birliğine almak istemese- de bazı şeyleri önce ona öğretsek nasıl olur?

Akın Tekin

Sosyolog Çevreci Yazar

www.akintekin.comZiyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam29
Toplam Ziyaret62629
Romanlarımız
Kitaplarımızı isteyin imzalı olarak gönderelim.

Sahipsiz Gezegen Kargo hariç  bir kitap sadece 10 TL

İngilizce ve  almancayı zevk alarak öğrenmek isteyenlere:

Paket A-1 adet "Sahipsiz Gezegen "romanı artı onun  orijinal ingilizce yayını resimli 1 adet "Ownerles Planet" romanı Kargo hariç  bir kitap sadece 15 TL

Paket B 1 adet "Sahipsiz Gezegen" romanı artı onun  orijinal almanca yayını resimli  1 adet

"Der Herrenlose Planet" romanı ek de gönderilir.
Kargo hariç  bir kitap sadece 15 TL

Paket C

Sadece  Türkçe roman"Sahipsiz Gezegen"

 Kargo hariç  bir kitap sadece 10 TL

 

 

 

Üyelik Girişi
Saat
Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
14° 21° 8°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.64415.6667
Euro6.49936.5254