Ekososyalist Başbakan

Bu önder liderin güzel Türkiyem için başlattığı seferberlikleri anlatmakla bitiremem. En küçüğünden başlayayım.

Üniversite mezunu işsiz gençlere güzel aylık bağlamış hepsini köylere muhtar olarak göndermiş ama yağma yok ,sıkı ekososyalizm eğitiminden geçirerek. Muhtarların kaymakamlar gibi köylerde lojmanları ve çalışma ofisleri var, görevleri köyü köylüyü kalkındırmak doğayı korumak,kooperatifler kurmak. Köyler, ülkem nasıl cennetleşiyor sormayın.

Olacak şey değil, Türkiye de bir kaç muzur hayvan hariç av yasaklanmış.Türkiyenin işsizleri,işsiz gençleri hatta avcıları doğa koruma polisi olarak atanmış millete boz söktüyor ,kuş vurdurmuyor, çöp attırmıyor.  Güzel Türkiyem çöplerden pisliklerden arındırılmış, her yanda gül kokuları, kuş sesleri cıvıl cıvıl. Dereler billur sularla duru göllere akıyor , eğil iç, o göllere  turnalar iniş yapıyor. Televizyonlardan radyolardan irin değil ekososyalist doğa koruma marşları, şarkıları yükseliyor. Çevreci gençler  çoşkuyla doğa analarını kucaklıyor, saçlarını okşuyor. Dünyanın her köşesinden fotoğraf makinasını kapan insanlar Türkiye ye koşuyor. Ne için mi? Bu doğası korunan güzel, huzurlu ülkeyi görüntülemek kendilerine örnek almak için.

Keşke yatakda  sağa dönmez olaydım, aniden rüyam kabusa döndü. Bir de ne göreyim, o benim ekososyalist başbakanım başına Türban takmış olarak kürsüye çıkmaz mı? İşsiz güçsüz gençlere gırtlağını yırtarcasına nasihat veriyor "En az üç çocuk yapın" diye bas bas bağırıyor.                              

"Ne oldu   Başbakanım ekososyalizmi bıraktınız mı ?"                                                                                   diye sordum.                                                                                                                                                               " Evet bıraktım boş işler onlar kardeşim. Ekososyalist olunca halk bana düşman oldu., onlar kuş vurmayı yere çöp atmayı, rahatlığı severler, beni böyle seviyorlar. Boğazım düğümlendi.                  

  "Peki bu türban ne işe yarıyor başbakanım "dedim.                                                                                    

"Kadınlarımızı erkeklerin zulmünden koruyor yeğenim "dedi.                                                                      

  "Tamam taksınlar. Ama doğa anamız ne olacak. Onu da insanların zulmünden kurtarmak için türbanlayın , onu da koruyalım başbakanım "dedim.  

  Başbakan bir tarafa bakıyor ama kime bakıyor anlayamadım. Sözümü biraz yüksek sesle tekrarladım. ." Doğa anamızın da başı açık onu da koruyalım başbakanım, ona hiç acımıyormusunuz "  diye üsteledim.  Ona ne yumurta attım ne de bağırıp çağırdım ama  israrlı tutumum onu kızdırdı, polisleri beni apar topar anarşist diye hapise atmazlar mı?

Hapiste ne göreyim benim bölük komutanım da orada. Adam emekli olunca enselemişler. Komutanıma  topuk vurarak hazırda durdum,sordum:                  " Komutanım sizi niye içeri attılar."  Adam dertli, beyaz başını kaşıdı:           "Zamanında iç savaş çıkmasını önledik diye  burdayız evladım, rahat ol " dedi.

Eh ben rahata geçtim ama  kan ter içinde uyandım....

Akın Tekin                                                                                                                                                      Sosyolog Çevreci Yazar                                                                                                                           www.akintekin.com                                                                                                                           www.akintekin.net         

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
3357 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam26
Toplam Ziyaret62626
Romanlarımız
Kitaplarımızı isteyin imzalı olarak gönderelim.

Sahipsiz Gezegen Kargo hariç  bir kitap sadece 10 TL

İngilizce ve  almancayı zevk alarak öğrenmek isteyenlere:

Paket A-1 adet "Sahipsiz Gezegen "romanı artı onun  orijinal ingilizce yayını resimli 1 adet "Ownerles Planet" romanı Kargo hariç  bir kitap sadece 15 TL

Paket B 1 adet "Sahipsiz Gezegen" romanı artı onun  orijinal almanca yayını resimli  1 adet

"Der Herrenlose Planet" romanı ek de gönderilir.
Kargo hariç  bir kitap sadece 15 TL

Paket C

Sadece  Türkçe roman"Sahipsiz Gezegen"

 Kargo hariç  bir kitap sadece 10 TL

 

 

 

Üyelik Girişi
Saat
Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
14° 21° 8°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.64415.6667
Euro6.49936.5254